Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawdziwi policjanci zatrzymali fałszywych

Data publikacji 31.10.2013

Kryminalni z Piaseczna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podszywając się za policjantów zatrzymali do kontroli kierowcę opla. Oszuści w zamian za odstąpienie od mandatu w wysokości 500 złotych zażądali 200 złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzuty za oszustwo i podszywanie się pod funkcjonariuszy policji. Wczoraj decyzją prokuratury Piotr P. i Daniel M. zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło  półtora tygodnia temu w na stacji paliw w Tarczynie. Na komisariat zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o tym, że zjechał drogi krajowej nr 7 na stację paliw, a tam został zatrzymany do kontroli przez dwóch mężczyzn, którzy podawali się za policjantów.

Mężczyźni oświadczyli, że są z policji i okazali pokrzywdzonemu policyjne „legitymacje”. Poinformowali go, że przed wjazdem na stację paliw popełnił wykroczenie i zażądali zapłaty mandatu w wysokości 500 złotych. Gdy pokrzywdzony oświadczył, że nie posiada takiej kwoty pieniędzy, mężczyźni w zamian za odstąpienie od mandatu w wysokości 500 złotych zażądali 200 złotych. Po zainkasowaniu pieniędzy bardzo szybko odjechali. Dopiero po pewnym czasie pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany.

Działania przeprowadzone przez piaseczyńskich kryminalnych przy współpracy z funkcjonariuszami z komisariatu w Tarczynie pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o dokonanie oszustwa i podszywanie się pod policjantów. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili kryminalni. Po kilku dniach prowadzonych działań, policjanci zatrzymali 34-letniego Piotra P. i 29-letniego Daniela M.

Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty podszywania się pod funkcjonariuszy policji i oszustwa. Wczoraj, decyzją prokuratury, mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci apelują o zachowanie czujności i rozwagę w podobnych przypadkach. Każdy funkcjonariusz Policji podejmujący czynności służbowe po cywilnemu powinien wylegitymować się policyjną legitymacją służbową. Jeśli tego nie zrobi, powinniśmy natychmiast taki fakt zatrzymania, czy też próby zatrzymania na drodze zgłosić pod numery alarmowe 112 z telefonów komórkowych  lub 997 z telefonów stacjonarnych  lub też skontaktować się osobiście z najbliższą jednostką Policji.

(KSP / mj)

Film Prawdziwi policjanci zatrzymali fałszywych

Opis filmu: oszustwa, podawanie się za funkcjonariusza publicznego, podawanie się za policjanta


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Prawdziwi policjanci zatrzymali fałszywych (format flv - rozmiar 5.41 MB)

Powrót na górę strony