Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewani o kradzież na cmentarzu w rękach policjantów

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci ustalili osoby, które mogą mieć związek z kradzieżą wiązanek pozostawionych na grobach. Część ze skradzionego mienia już trafiła do właścicieli, pozostałe czekają do odbioru u zarządcy cmentarza. Za ograbianie grobów lub innych miejsc spoczynku zmarłych przepisy kodeksu karnego przewidują karę pozbawienia wolności do 8 lat.

We wtorkowy wieczór na cmentarzu w Maciejowicach zostały skradzione wiązanki z kilkunastu grobów. Ta informacja dotarła do policjantów, którzy kilka chwil później zatrzymali podejrzewaną o to przestępstwo 56-letnią kobietę. Pojazd, do którego prawdopodobnie miały być chowane wiązanki zdążył odjechać – nie na długo jednak pozostał anonimowy dla funkcjonariuszy.

Zatrzymana mieszkanka powiatu garwolińskiego trafiła do policyjnego aresztu, czekając na dyspozycje prokuratora. Policjanci ustalili dane pojazdu oraz kto w nim jechał – jedna osoba już usłyszała zarzuty. Sprawa jest nadal wyjaśniana, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie. Część ze skradzionego mienia już trafiła do właścicieli, pozostałe czekają do odbioru u zarządcy cmentarza.

Za ograbianie grobów lub innych miejsc spoczynku zmarłych przepisy kodeksu karnego przewidują karę pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony