Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali podejrzanych o włamania do domów

Data publikacji 31.10.2013

Cała sprawa miała dość niecodzienny przebieg. Domniemani podejrzani trafili bowiem w ręce policjantów, zanim ci otrzymali informację o usiłowaniu włamania. Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozić może kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Mundurowi z garwolińskiej drogówki, którzy na początku tygodnia pełnili nocną służbę na terenie gminy Pilawa zatrzymali do kontroli osobowe daewoo, którym poruszało się dwóch mężczyzn – mieszkańców warszawskich dzielnic. Uwagę policjantów zwrócił fakt, że w trakcie kontroli obaj zachowywali się bardzo nerwowo i niespokojnie. W trakcie sprawdzania pojazdu w bagażniku ujawniono wiertarkę oraz inne przedmioty, które mogły służyć do dokonywania włamań do domów mieszkalnych poprzez nawiert drzwi lub okien. Po pewnym czasie – gdy kontrola jeszcze trwała - dyżurny garwolińskiej komendy przekazał podległym patrolom informację o usiłowaniu włamania do domu poprzez nawiercenie na terenie tejże gminy. Sprawcy nie weszli do środka - zostali spłoszeni przez domowników, którzy o wszystkim powiadomili policję.

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanych do komendy, gdzie oczekiwali na dyspozycje prokuratora już w policyjnym areszcie. Wczoraj (30 października) prokurator przedstawił im zarzuty usiłowania włamania do jednego oraz włamania do drugiego domu na terenie powiatu garwolińskiego. Zastosował wobec nich poręczenie majątkowe oraz policyjny dozór.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Radomiu / mj)

Film Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do domów

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, włamania

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do domów (format flv - rozmiar 3.69 MB)

Powrót na górę strony