Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z Opola ustalili i zatrzymali 28-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu. Taki czyn zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

25 października dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Alei Witosa w Opolu. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, do zdarzenia doszło około godziny 15:20. Kierowca BMW jadąc Aleją Witosa w kierunku ulicy Jodłowej, dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Tarnopolską nie zachował należytej ostrożności, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zderzenia z 63-letnim rowerzystą. 63-latek, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł po przewiezieniu do szpitala. Kierowca BMW nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci odnaleźli porzucone BMW na jednej z posesji przy ulicy Wiejskiej w Opolu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu w trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego wytypowali domniemanego sprawcę opisywanego wypadku. Zebrane materiały dowodowe pozwoliły na zatrzymanie 28-letniego mieszkańca Opola. Wczoraj (30 października) mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia.  Podejrzany przyznał się do stawianego mu zarzutu.

Dziś sąd zdecyduje o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec podejrzanego.

Za taki czyn grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia.

(KWP w Opolu / mj)

 

Powrót na górę strony