Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano poszukiwanego z TOP listy

Data publikacji 31.10.2013

Był jednym z groźniejszych przestępców działających na terenie województwa śląskiego. Figurował na tzw. TOP liście osób poszukiwanych. Od dzisiaj przebywa już w areszcie śledczym. 28-latek został zatrzymany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w Holandii. Podejrzany o liczne przestępstwa kryminalne może za więziennymi kratami spędzić nawet 12 lat.

28-letni Sylwester S. w przeszłości był już karany. Kiedy w 2002 roku opuścił mury zakładu karnego, ponownie zajął się przestępczą działalnością. Od 2002 do 2010 dopuścił się licznych przestępstw kryminalnych. Ma na swoim koncie napady na placówki bankowe, włamania do mieszkań, sklepów, zakładu jubilerskiego i lombardu. W 2008 roku do tej długiej listy doszła jeszcze czynna napaść na policjantów. Podczas napadów często korzystał z niebezpiecznych przedmiotów. Tak było chociażby w 2010 roku, kiedy z bronią w ręku napadł w Świętochłowicach na mieszkankę tego miasta. W sumie śledczy zarzucają mu 27 przestępstw kryminalnych.

Trzy lata temu poszukiwaniami 28-latka zajęli się policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ustalili oni, że poszukiwany sześcioma listami gończymi może ukrywać się poza granicami naszego kraju, gdzie nie zaprzestał swojej przestępczej działalności. Za mężczyzną wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

W sierpniu tego roku, dzięki współpracy śląskich i holenderskich policjantów, poszukiwany został zatrzymany. Przed kilkoma dniami został on przetransportowany do Polski. Od dzisiaj przebywa w areszcie śledczym. Grozi mu do 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony