Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal w kościele

Data publikacji 31.10.2013

Niecodzienne zachowanie zarejestrowały kamery w kościele o. Franciszkanów we Wschowie. Na podstawie filmu wschowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który dokonał kradzieży i zniszczył wyposażenie świątyni. 24-latek odpowie za popełnienie przestępstwa o charakterze chuligańskim.

We wtorek wieczorem /29.10/ policjanci z komendy we Wschowie w lubuskiem zatrzymali mężczyznę, który wszedł do otwartego kościoła na terenie klasztoru o. Franciszkanów we Wschowie. Zachowanie 24-latka zarejestrowały kamery umieszczone w prezbiterium. Na filmie widać jak młody mężczyzna bez żadnego powodu niszczy wyposażenie świątyni. Przewracał lichtarze, zrywał wota, a nawet usiłuje podpalić obrus na ołtarzu. Mężczyzna próbował w różny sposób uszkadzać kolejne przedmioty liturgiczne – przewrócił mszał, urywał mikrofony, a nawet oderwał rękę jednej z figur.

Na podstawie zapisu z kamer monitoringu policjanci ze Wschowy ustalili personalia wandala i krótko po zdarzeniu dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało, 24-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu. W środę, po wytrzeźwieniu, sprawca zniszczeń został przesłuchany. Przyznając się do winy usłyszał zarzuty dokonania uszkodzenia mienia, kradzieży (mikrofonu i urządzenia nagłaśniającego) oraz obrazy uczuć religijnych. Opisane zachowania zostały zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim, a 24-latek, karany już za przestępstwa przeciw mieniu, odpowiadał będzie w warunkach recydywy. W czwartek, decyzją sądu, wandal oddany został pod dozór policji. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

UWAGA: Na filmie widoczna jest błędna data - nieprzestawiony zegar kamery

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Film Wandal w kościele

Opis filmu: kradzieże, niszczenie mienia, kościoły

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wandal w kościele (format flv - rozmiar 8 MB)

Powrót na górę strony