Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed policjantami prawie 200 km/h, zakończył jazdę w polu

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci ruchu drogowego KWP w Lublinie zatrzymali w pościgu 20-letniego pirata drogowego. Młody mężczyzna, kierując audi a4 wyprzedzał samochody pomimo widocznego znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej jadąc z prędkością blisko 200 km/h. 20-latek zignorował dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania pojazdu. Uciekając przed policjantami drogą krajową po kilku kilometrach skręcił w drogę powiatową, następnie szutrową, by ostatecznie wjechać w pole uprawne. Nie mogąc w żaden sposób zgubić policyjnego pościgu wysiadł z samochodu i pieszo rzucił się do ucieczki.

Do policyjnego pościgu doszło we wtorek około godziny 16.00. W miejscowości Kamionka na drodze krajowej nr 12 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie jadąc samochodem z wideorejestratorem zauważyli pędzące audi a4. Kierujący wyprzedzał inne samochody, pomimo widocznego znaku zakazu wyprzedzania i podwójnej linii ciągłej.

Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dali znak do zatrzymania. Kierujący zignorował to i wyraźnie przyspieszył. Po pewnym czasie w miejscowości skręcił w drogę wojewódzką, po kilku kilometrach skręcił w drogę powiatową, następnie szutrową, by ostatecznie wjechać w pole uprawne. Pościg za piratem drogowym po polu trwał jeszcze kilkanaście minut.

Kierujący audi nie mogąc w żaden sposób zgubić policyjnego pościgu wysiadł z samochodu i pieszo rzucił się do ucieczki.

Policjanci dogonili mężczyznę i zatrzymali go. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Wierzbica. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy zatrzymany mężczyzna nie był pijany. Powodem jego ucieczki był czynny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Zakaz obowiązywał do 7 grudnia br. Teraz 20-latek musi się liczyć z kolejnym zakazem na znacznie dłuższy okres czasu.

Mężczyzna odpowie za złamanie zakazu sądowego oraz wykroczenia popełnione na drodze.

(KWP w Lublinie / mj)

Film Uciekał przed policjantami prawie 200 km/h, zakończył jazdę w polu

Opis filmu: ruch drogowy, wideorejestrator, pościgi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Uciekał przed policjantami prawie 200 km/h, zakończył jazdę w polu (format flv - rozmiar 12.17 MB)

Powrót na górę strony