Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali podrobione towary znanych światowych marek

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zabezpieczyli podrobione towary, które sprzedawane były w ostródzkich sklepach. Ubrania, biżuteria i zabawki oznaczone znakami towarowymi renomowanych światowych marek, w rzeczywistości okazały się jedynie podróbkami. Straty producentów z tytułu wprowadzenia do obrotu tych nielegalnych towarów oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Właścicielom sklepów grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wczoraj po południu ostródzcy funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję wspólnie z przedstawicielem kancelarii prawnej reprezentującej producentów znanych marek,  postanowili skontrolować wybrane sklepy, w których podejrzewali, że może dochodzić do handlu podrobionymi towarami. Ich przypuszczenia  potwierdziły się. W dwóch placówkach handlowych funkcjonariusze znaleźli duże ilości, jak się okazało, nielegalnych ubrań, biżuterii, a także damskich torebek i zabawek. Straty producentów z tytułu wprowadzenia do obrotu tych podrobionych towarów szacuje się na ponad 100 tys. złotych. Wyroby, pomimo wysokiej jakości wykonania, nie pozostawiły wątpliwości co do ich legalności.

Wszystkie podróbki zostały zabezpieczone przez policjantów. Właścicielka jednego ze sklepów została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. Za sprzedaż takich towarów będzie się teraz tłumaczyć przed sądem.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony