Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione BMW, motocykl i przejęli nielegalny spirytus

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci ze Świdnicy odzyskali skradziony samochód BMW i motocykl oraz przejęli ponad 1300 litrów spirytusu i tytoń bez akcyzy. Wartość skradzionego pojazdów oszacowano na około 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali 35-letniego mieszkańca Świdnicy. W garażu użytkowanym przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili pochodzący z kradzieży samochód marki BMW oraz motocykl. Wartość skradzionego samochodu i motocykla oszacowano na kwotę około 100 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, BMW zostało skradzione we Wrocławiu, natomiast motocykl skradziono na terenie Niemiec. Ponadto w garażu ujawnione zostały części samochodowe niewiadomego pochodzenia z samochodów BMW i Audi z widocznymi śladami zacierania numerów identyfikacyjnych.

W trakcie prowadzonych czynności w samochodzie dostawczym oraz w pomieszczeniach gospodarczych użytkowanych przez zatrzymanego ujawniono 1320 litrów spirytusu i 2,5 kilograma tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej.

Wczoraj 35-latek został doprowadzony do prokuratury, zastosowano wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w kwocie 2 tysiące złotych. Policjanci ze Świdnicy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Przypomnijmy, że osoba, która rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa, pomaga w jej ukryciu lub pomaga w jej sprzedaży podlega karze pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za nabywanie, przewożenie, przechowywanie, pomaganie w zbyciu wyrobów akcyzowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony