Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani w związku z udziałem w bójce

Data publikacji 31.10.2013

40 osób zostało na chwilę obecną zatrzymanych przez dolnośląskich policjantów, w związku z podejrzeniem o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami, a także udział w nielegalnym zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na inną osobę lub mienie. Do zatrzymań najbardziej agresywnych pseudokibiców doszło w wyniku podjętej interwencji. Kolejne zatrzymania to efekt dalszych czynności, realizowanych w tej sprawie przez funkcjonariuszy.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40 osób podejrzanych o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami z powiatu wrocławskiego i lubińskiego, a także udział w nielegalnym zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na inną osobę lub mienie. Do zatrzymań najbardziej agresywnych osób doszło, gdy na stadionie w tym czasie odbywał się mecz pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Kolejne zatrzymania to efekt dalszych czynności, realizowanych w tej sprawie przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło poza stadionem, w pobliżu drogi krajowej nr 3. W wyniku podjętej natychmiast przez policjantów interwencji, funkcjonariusze zapobiegli eskalacji zagrożenia i szybko przywrócili porządek prawny. W związku z interwencją zatrzymano bezpośrednio 12 najbardziej agresywnych uczestników. Wylegitymowano także kilkadziesiąt innych osób. 1 pseudokibic został także zatrzymany w związku z podejrzeniem o naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, w tym ustalenie innych osób biorących w nim udział, policjanci zatrzymali kolejne 27 osób, podejrzanych o związek z tym zdarzeniem. Zatrzymanym, za czyny o które są podejrzani grozić teraz może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dalsze czynności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony