Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za włamania do mieszkań

Data publikacji 31.10.2013

Nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów, podejrzanym o co najmniej 30 włamań do mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy bezpośrednio po kolejnym włamaniu do jednego z mieszkań, tym razem na terenie dzielnicy Fabryczna. Wobec zatrzymanych zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne włamania i kradzieże mienia. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku 21 lat. Do większości zdarzeń doszło w okresie ostatnich kilku miesięcy. Natomiast podejrzani wpadli 25 października br. bezpośrednio po kolejnym włamaniu, tym razem do jednego z mieszkań na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Leśnicy na podstawie zgromadzonych materiałów udowodnili podejrzanym na chwile obecną jeszcze co najmniej 30 włamań i kradzieży mienia z mieszkań na terenie miasta. Łupem sprawców padał głównie drobny sprzęt elektroniczny, złoto oraz pieniądze. Policjanci odzyskali już część skradzionych przedmiotów. Obecnie wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych zdarzeń. Sprawdzają m.in. gdzie trafiało skradzione mienie, a także czy podejrzani nie mają na swoim koncie więcej tego typu czynów w ostatnim czasie.

Sąd zastosował już wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W świetle obowiązujących przepisów za włamanie i kradzież mienia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony