Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili wysadzeniem komendy

Data publikacji 31.10.2013

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch bielszczan, którzy dwukrotnie zadzwonili na numer alarmowy Policji z informacją o podłożeniu bomby w bielskiej komendzie i komisariatach. Mężczyźni telefonowali, aby zaimponować sobie odwagą. Za przestępstwa te grozi im teraz do 8 lat więzienia.

Po raz pierwszy zadzwonili w sobotni wieczór 19 października. Z informacji przekazanych przez rozmówcę na numer alarmowy wynikało, że wysadzi w powietrze komendę i komisariaty w Bielsku-Białej. Po raz drugi sprawca zadzwonił z tą samą informacją w kolejną sobotę 26 października.

Policyjne obiekty zostały sprawdzone przez pirotechników. Bomby nie znaleziono. Kryminalni poszukiwali sprawców fałszywych alarmów. Szybko ustalili kim byli anonimowi – jak im się wydawało – bombiarze. Ustalili, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj bielszczanie w wieku 28 i 32 lat. Wczoraj ich zatrzymano.

Sprawcy przyznali się do wywołania fałszywych alarmów w komendzie i komisariatach. Jak zgodnie oświadczyli dzwonili, bo chcieli sobie zaimponować odwagą. Starszy z nich był dodatkowo poszukiwany listem gończym, gdyż czeka go blisko roczna odsiadka za wcześniejsze konflikty z prawem. Za obecne przestępstwo zatrzymanym może grozić nawet do 8 lat więzienia. O ich losie rozstrzygnie dzisiaj prokuratura, a następnie sąd.

(KWP w Katowicach / mj)

Film Grozili wysadzeniem komendy

Opis filmu: fałszywe alarmy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grozili wysadzeniem komendy (format flv - rozmiar 2.15 MB)

Powrót na górę strony