Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Diler narkotykowy i jego „klienci” wpadli w ręce wrocławskich policjantów – funkcjonariusze przechwycili blisko 8 tys. porcji marihuany

Data publikacji 02.11.2013

Tymczasowy areszt dla dilera narkotykowego, ustalonego i zatrzymanego przez wrocławskich policjantów. W chwili zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli u niego marihuanę, z której można było uzyskać blisko 8 tys. porcji handlowych narkotyku. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku sprzedaży. Razem z nim zatrzymano także jego dwóch „klientów”. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna wprowadził wcześniej do obrotu blisko 50 tys. porcji środków odurzających o wartości ponad 200 tys. złotych.

Funkcjonariusze Zespołu dw. z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. W ręce funkcjonariuszy wpadły też dwie inne osoby, zaopatrujące się u dilera w środki odurzające. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 23 i 25 lat, mieszkańcy powiatów jeleniogórskiego, kłodzkiego i kamiennogórskiego, przebywający aktualnie we Wrocławiu. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację, że w jednym z budynków zlokalizowanych na terenie wrocławskiej dzielnicy Psie Pole, dochodzi do handlu środkami odurzającymi. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze ustalili mężczyznę, podejrzewanego o ten przestępczy proceder.

Podczas przeprowadzonej realizacji, policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej kupili narkotyki. U obu znaleziono marihuanę. Po wejściu do mieszkania, funkcjonariusze zatrzymali trzeciego z mężczyzn, podejrzanego o handel środkami odurzającymi. W jego pokoju policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,1 kilograma marihuany popakowanej w dwa słoje oraz wagę elektroniczną do porcjowania środków odurzających, młynek do rozdrabniania suszu, woreczki foliowe do pakowania narkotyków oraz dokumentację potwierdzającą transakcje narkotykowe.

Oprócz danych z uzyskanego ze sprzedaży narkotyków dochodu, okazało się, że mężczyzna zaplanował sobie już dochody z tego procederu w przyszłości. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy zajmujących się tą sprawą, mężczyzna wcześniej wprowadził do obrotu około 49 tys. porcji o wartości ponad 200 tys. złotych.

Obecnie policjanci z komisariatu na wrocławskim Psim Polu dalej wyjaśniają wszystkie okoliczności tego przestępczego procederu. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, mężczyzna podejrzany o handel narkotykami został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Wszyscy zatrzymani, za czyny o które są podejrzani będą teraz odpowiadać przed sądem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel środkami odurzającymi zagrożony jest natomiast karą do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło:KWP Wrocław/pb

Powrót na górę strony