Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania pseudokibiców w związku z udziałem w bójce i nielegalnym zbiegowisku

Data publikacji 02.11.2013

Policjanci prowadząc dalsze czynności w sprawie o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami oraz nielegalnym zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na inną osobę lub mienie, do których doszło w Lubinie, zatrzymali kolejne osoby podejrzane o z wiązek z tym zdarzeniem. Na chwilę obecną zatrzymano w tej sprawie już łącznie 46 osób, które usłyszały zarzuty. Za czyny, o które są podejrzani, grozić teraz im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląscy policjanci zatrzymali na chwilę obecną 46 osób podejrzanych o udział w bójce pomiędzy pseudokibicami z powiatu wrocławskiego i lubińskiego, a także udział w nielegalnym zbiegowisku, którego uczestnicy dopuścili się zamachu na inną osobę lub mienie. Przypomnijmy, że do zatrzymań najbardziej agresywnych osób doszło, gdy na stadionie w tym czasie odbywał się mecz pomiędzy drużynami Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk. Kolejne zatrzymania to efekt dalszych czynności, realizowanych w tej sprawie przez funkcjonariuszy.

Zdarzenie miało miejsce poza stadionem, w pobliżu drogi krajowej nr 3. W wyniku podjętej natychmiast przez policjantów interwencji, funkcjonariusze zapobiegli eskalacji zagrożenia i szybko przywrócili porządek prawny. W związku z interwencją zatrzymano bezpośrednio 12 najbardziej agresywnych uczestników. Wylegitymowano także kilkadziesiąt innych osób. 1 pseudokibic został także zatrzymany w związku z podejrzeniem o naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, w tym ustalenie innych osób biorących w nim udział, policjanci zatrzymali kolejne 33 osoby, podejrzane o związek z tym zdarzeniem. Zatrzymanym, za czyny o które są podejrzani grozić teraz może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KWP  Wrocław/pb

Powrót na górę strony