Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania w związku z meczem Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice

Data publikacji 03.11.2013

Policjanci zabezpieczający sobotni mecz Arki Gdynia z Chojniczanką Chojnice zatrzymali 18 mężczyzn podejrzewanych o popełnienie przestępstw i wykroczeń na terenie imprezy masowej. Zatrzymani odpowiedzą m. in. za uszkodzenie mienia, zakłócanie porządku oraz niestosowanie się do poleceń policjantów.

Policjanci zabezpieczający mecz Arki Gdynia z Chojniczanką Chojnice zatrzymali 18 mężczyzn, którzy w trakcie trwania imprezy masowej naruszyli prawo. Przed meczem mundurowi zatrzymali 15 osób, które m. in. zakłócały porządek i niestosowały się do poleceń policjantów.

Podczas meczu doszło do incydentu związanego z użyciem materiałów pirotechnicznych. W drugiej połowie meczu pseudokibice odpalili race świetlne i petardy hukowe. Zostały również uszkodzone krzesełka którymi chuligani rzucali w kierunku murawy. Zabezpieczający imprezę policjanci od razu zajęli się identyfikacją tych osób. Mundurowi ustalili tożsamość trzech mężczyzn podejrzanych o złamanie prawa. Mężczyźni Ci zostali zatrzymani gdy opuszczali stadion.

Łącznie policjanci zabezpieczający sobotni mecz zatrzymali 18 osób, które w najbliższym czasie odpowiedzą za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

Trwa identyfikacja pozostałych osób biorących udział w zajściu. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Źródło: KWP Gdańsk/pb

Powrót na górę strony