Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzewany o podpalenia zatrzymany

Data publikacji 04.11.2013

Krakowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzewanego o podpalenie sortowni surowców wtórnych i prywatnego garażu, do których doszło w minioną sobotę w rejonie ulicy Brzeskiej w Krakowie. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru mienia w wielkich rozmiarach, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy również inne osoby nie brały udziału w tych podpaleniach.

W sobotę (02.11.2013 r.) około godz. 2 nad ranem na ul. Brzeskiej w Krakowie na terenie firmy zajmującej się skupem i przetwórstwem surowców wtórnych wybuchł pożar. Pomimo sprawnej i szybkiej akcji gaśniczej spaleniu uległo ok. 500 ton tworzyw sztucznych i makulatury przeznaczonych do recyklingu a także m.in. prasa do zgniatania metalu o wartości ok.1 mln 600 tys. złotych. Określając przyczynę pożaru nie wykluczono podpalenia.

Kilkanaście minut później doszło do kolejnego pożaru w tym rejonie. Do prywatnego garażu ktoś wrzucił i podpalił butelkę z łatwopalną cieczą. Ogień został natychmiast ugaszony, a „koktajle mołotowa”  spowodowały jedynie odymienie części elewacji.

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, mieszkańca tej okolicy, podejrzewanego o dokonanie tych podpaleń. Trwają czynności z jego udziałem. Mężczyzna prawdopodobnie usłyszy zarzuty sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru mienia w wielkich rozmiarach, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Równolegle z czynnościami z podejrzewanym, policjanci sprawdzają czy inne osoby nie brały udziału w tych podpaleniach.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony