Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 120 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 04.11.2013

Pocięty i zapakowany w worki tytoń bez polskich znaków akcyzy ujawnili kłodzcy policjanci i celnicy podczas przeszukania budynku na terenie gminy Szczytna. Łącznie zabezpieczono ponad 120 kilogramów tytoniu oraz linię do jego produkcji. Uszczuplenie podatku akcyzowego z tego tytułu szacowane jest na sumę ponad 60 tysięcy złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego kłodzkiej komendy oraz funkcjonariusze służby celnej prowadząc działania operacyjne uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Szczytna może posiadać większą ilość nielegalnego tytoniu. Po wejściu do jego pomieszczeń informacja ta faktycznie został potwierdzona. Pocięty i zapakowany w worki tytoń bez polskich znaków akcyzy przechowywany był w workach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 120 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych oraz linię do jego produkcji. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego z tego tytułu szacowana jest na sumę ponad 60 tysięcy złotych.

Tytoń został zabezpieczony i zdeponowany w depozycie przez funkcjonariuszy Służby Celnej, którzy prowadzić będą dalsze czynności w tej sprawie. W myśl przepisów kodeksu karno-skarbowego za tego rodzaju przestępstwo grozi wysoka kara grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony