Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lider grupy przestępczej ukrywał się 7 lat

Data publikacji 04.11.2013

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali lidera zorganizowanej grupy przestępczej działającej w branży paliwowej. Grzegorz K. ukrywał się od 2006 roku. Wpadł w ręce stróżów prawa na cmentarzu.

39-letni Grzegorz K., mieszkaniec Sanoka, ukrywał się od 2006 roku. Był poszukiwany na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, która postawiła mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Celem działalności grupy były przestępstwa związane z nielegalnym obrotem paliwami.

Do 2010 roku poszukiwania prowadził Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Wówczas poszukiwania przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Grzegorz K. wpadł w ręce stróżów prawa na jednym z sanockich cmentarzy, na który wybrał się 1 listopada z żoną i z dziećmi - była to zaplanowana akcja, funkcjonariusze już na niego czekali. Mężczyzna próbował kluczyć, twierdził, że nie jest tym, kogo policjanci poszukują, ale szybko został zdemaskowany.

Poszukiwany trafił do aresztu.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony