Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy włamań i kradzieży

Data publikacji 04.11.2013

Policjanci z Wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na terenie Płocka dokonywali włamań i kradzieży. Dwóch zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec trzeciego zastosowano dozór policyjny.

W poniedziałek 28 października, na jednym z płockich osiedli, w późnych godzinach wieczornych, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku wcześniejszą kradzieżą trzech pojazdów. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. W dniu 29 października funkcjonariusze zatrzymali trzeciego mężczyznę. W toku prowadzonych ustaleń oraz pracy operacyjnej i przesłuchań zatrzymanych, funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym ok. 30 zarzutów włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie Płocka.

Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty. Mężczyźni kradli głównie elektronarzędzia, rowery, kosy spalinowe, dokonali także kradzieży trzech pojazdów, które również zostały odzyskane.

Wobec dwóch zatrzymanych – 29 i 18 latka z Płocka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące, wobec trzeciego mężczyzny – 28 latka z powiatu płockiego - zastosowano dozór policyjny.

Dotychczasowe ustalenia nie są ostateczne, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Radomiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.36 MB)

Powrót na górę strony