Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali pieniądze - zostali zatrzymani przez białostockich policjantów

Data publikacji 04.11.2013

39-latek usłyszał cztery zarzuty, 30-latek dwa, a 49-latek jeden. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Całą trójkę, w związku z wyłudzeniami pożyczek, zatrzymali białostoccy policjanci. Łączne starty to ponad 60 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Do policyjnego aresztu w minioną środę trafiło trzech mężczyzn pochodzących z województwa dolnośląskiego. Ma to związek ze sprawą prowadzoną przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku dotyczącą wyłudzeń pieniędzy z placówek finansowych, do których doszło w październiku w Białymstoku.

Mundurowi w wyniku intensywnej i wnikliwej pracy zatrzymali po południu na terenie miasta na gorącym uczynku trzech mężczyzn w wieku 30, 39 i 49 lat. Policjanci ustalili, że podejrzani wyłudzali gotówkę wykorzystując podrobione dokumenty tożsamości, zaświadczenia o zarobkach, wyciągi z kont bankowych i pieczątki. W wyniku ich przestępczej działalności cztery firmy zajmujące się m.in. udzielaniem pożyczek straciły w sumie ponad 60 tysięcy złotych. Dodatkowo wyszło na jaw, że najmłodszy z nich już wcześniej karany był za wyłudzenia.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i w miniony czwartek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Teraz zajmie się nimi sąd. Sprawcom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a jej dokładne okoliczności, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok–Północ, wyjaśniają policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

(KWP w Białymstoku / mj)

Powrót na górę strony