Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ - zlikwidowana zorganizowana grupa przestępcza

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Policjanci zabezpieczyli narkotyki i broń palną. Zatrzymano 9 osób, 6 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Pod koniec października funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. Na terenie powiatów głubczyckiego i raciborskiego, realizujący tę sprawę policjanci zatrzymali 9 osób. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli 20 gramów marihuany, 60 gramów amfetaminy oraz broń palną – pistolet i 24 sztuki amunicji oraz trzy egzemplarze broni najprawdopodobniej przerabianej na palną.

Zebrany przez prowadzących śledztwo materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Opolu zarzutów. 55-latek usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, przemytu wewnątrzwspólnotowego oraz udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Siedem osób (w wieku od 23 do 36 lat) usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie i zbywaniu znacznej ilości środków odurzających. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Także jedna z zatrzymanych osób może liczyć się z zarzutem nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Na wniosek prowadzącego sprawę prokuratora, sąd aresztował sześcioro podejrzanych na 3 miesiące. Dwójka podejrzanych została objęta dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. Za takie czyny grożą kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mj)

Film CBŚ - zlikwidowana zorganizowana grupa przestępcza

Opis filmu: CBŚ, narkotyki, zorganizowane grupy przestępcze

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik CBŚ - zlikwidowana zorganizowana grupa przestępcza (format flv - rozmiar 6.9 MB)

Powrót na górę strony