Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania małopolskiej Policji wymierzone w dilerów narkotykowych

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej sukcesywnie rozbijają zorganizowane grupy przestępcze wyspecjalizowane w handlu narkotykami rozliczając z popełnionych przestępstw dużych hurtowników środków odurzających. Ale walka z narkotykowym procederem to także systematyczne działania prowadzone przeciwko dilerom. W ostatnim czasie małopolscy policjanci zatrzymali kilkanaście osób związanych z przestępczością narkotykową.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pod zarzutem posiadania znacznych ilości narkotyków zatrzymali 27-letniego mieszkańca Krakowa, u którego w mieszkaniu odnaleźli ponad 550 pigułek ecstasy oraz kilkadziesiąt gramów marihuany, jak też substancje mogące wspomagać zażywanie narkotyków.  Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono już zarzuty, oddany został pod policyjny dozór.

Natomiast bocheńscy policjanci zatrzymali 18-latka, u którego  w trakcie przeszukania zabezpieczono ponad 2 kg marihuany, a więc ilości dealerskie. Policjanci ustalają gdzie  miały trafić zabezpieczone narkotyki.

Także dwaj inni mieszkańcy Krakowa odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej tuż po dokonaniu transakcji posiadali przy sobie amfetaminę. Policjanci odnaleźli także biały proszek, który poddany zostanie dalszym ekspertyzom mającym na celu stwierdzenie jaki to narkotyk, wagę elektroniczną i telefony komórkowe, którymi posługiwano się do kontaktu z klientami. Obydwóm mężczyznom (w wieku 27 i 42 lat) przedstawiono już zarzuty posiadania środków odurzających, odpowiedzą także za udzielania narkotyków.  
 
Wieliccy policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 38 i 41 lat posiadających w mieszkaniu znaczne ilości marihuany. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyku, ustalani są kolejni klienci, którzy zaopatrywali się u zatrzymanych.

Kolejną realizacją wielickich policjantów było zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat, których rozliczono nie tylko z posiadania kilkudziesięciu sadzonek konopi indyjskich i pół kilograma marihuany, ale również udowodniono im popełnienie wielu kradzieży z włamaniem (policjanci odzyskali m.in. skradzione karty bankomatowe oraz sprzęt rekreacyjny).  Jak widać, interesował ich nie tylko handel narkotykami, ale i kradzieże, włamania.
 
Funkcjonariusze  Zespołu do Spraw Nieletnich Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie legitymowania młodych mężczyzn ujawnili przy nich 20 działek marihuany oraz wagę. Podczas przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania policjanci odnaleźli także akcesoria służące do porcjowania i ważenia narkotyku. Zatrzymani osiemnastolatkowie usłyszeli już zarzuty, jeden z nich posiadania, a drugi posiadania i udzielania narkotyków.
 
Z kolei funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zatrzymali 19-letniego mieszkańca Wadowic zajmującego się sprzedażą środków odurzających na terenie miasta. Zabezpieczono narkotyki należące do zatrzymanego. Przedstawiono mu łącznie jedenaście zarzutów - posiadania środków odurzających i ich sprzedaży osobom dorosłym i małoletnim. Mężczyzna oddany został pod policyjny dozór, kilka dni później zmieniono zastosowany środek zapobiegawczy na tymczasowe aresztowanie z uwagi na to, że 19-latek dopuścił się kolejnego przestępstwa usiłując wywierać przemocą wpływ na jednego ze świadków w prowadzonym przeciwko niemu postępowaniu.
 
Także na Podhalu funkcjonariusze przejmowali narkotyki – policjanci zakopiańskiego oddziału prewencji zabezpieczyli ponad 20 działek dilerskich amfetaminy i marihuany oraz wagę elektroniczną, które miał w reklamówce 20-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego.  Mężczyzna zatrzymany został w pobliżu ulicy Krupówki. Narkotyki, przygotowane już do sprzedaży zapakowane były w woreczki dilerskie z zapięciem strunowym. Zatrzymanemu przedstawiono już zarzuty posiadania narkotyków.
 
Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat więzienia, natomiast za udzielanie środków odurzających można trafić do więzienia nawet na 10 lat. Często osoby zaopatrujące się nie wiedzą, jakie spustoszenie w ich organizmie wywołują zażywane narkotyki.

(KWP w Krakowie / mj)

Film Działania małopolskiej Policji wymierzone w dilerów narkotykowych

Opis filmu: narkotyki, dilerzy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Działania małopolskiej Policji wymierzone w dilerów narkotykowych (format flv - rozmiar 3.2 MB)

Powrót na górę strony