Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany nieuczciwy kasjer

Data publikacji 05.11.2013

Detektywi z komendy w Starych Babicach przedstawili zarzut oszustwa kasjerowi jednej z placówek handlowych na terenie gminy i jego klientom. Jak ustalili policjanci, Kamil K. nie skanował wybranych produktów, które następnie Monika Ł. oraz Paweł S. wynosili ze sklepu. Mężczyzna otrzymywał potem część pieniędzy za niezeskanowane artykuły albo wybrane produkty. Kamil K. swoim zachowaniem naraził pracodawcę na straty, które wstępnie zostały oszacowane na kwotę około 70 tys. złotych.

Policjanci zostali powiadomieni przez przedstawiciela sieci handlowej o kradzieżach towaru przez pracownika zatrudnionego w jednej z placówek handlowych na terenie gminy Stare Babice. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna nie nabijał wybranym osobom towaru na kasę. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali kasjera oraz jego klientów.

Jak ustalili detektywi, Kamil K., podczas gdy zakupy robili Monika Ł. oraz Paweł S., nie skanował wybranych produktów, które następnie jego klienci wynosili ze sklepu. Mężczyzna otrzymywał potem część pieniędzy za niezeskanowane artykuły albo produkty, które wcześniej sobie wybrał i znalazły się na liście zakupów. Kamil K. działając w ten sposób od przeszło roku, swoim zachowaniem naraził pracodawcę na straty, które wstępnie oszacowane zostały na około 70 tys. złotych.

Kasjerowi oraz jego klientom: 34-letniej Monice Ł. i 39-letniemu Pawłowi S. detektywi przedstawili zarzut oszustwa. Za ten czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony