Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali pseudokibiców ze Stalowej Woli

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci przedstawili zarzuty 4 pseudokibicom ze Stalowej Woli. 19 osób zostało ukaranych mandatami. To wynik niedzielnej bójki pomiędzy kibicami Stali Stalowa Wola i Motoru Lublin, do której doszło na drodze między Nowosielcem a Jeżowem.

Do bójki doszło w niedzielę, około godz. 11:00 na drodze pomiędzy Nowosielcem a Jeżowem. Kilkudziesięciu zamaskowanych kibiców Motoru Lublin czekało w lesie. Wybiegli na drogę zatrzymując autobus z kibicami Stali Stalowej Woli jadącymi na mecz do Rzeszowa. Doszło do bójki.
 
Policjanci zabezpieczający przejazd autokaru natychmiast zareagowali i po kilku minutach, przy użyciu miotacza gazowego, przywrócili porządek. Kibice rozdzielili się. Autokar z kibicami Stali został zawrócony do Niska. Policjanci przez cały czas monitorowali przejazd kibiców. Na podstawie zdjęć i nagrań podjęto decyzję o zatrzymaniu czterech uczestników zajścia.
 
Wczoraj przedstawiono im zarzut udziału w bójce. Bezpośrednio po incydencie 19 osobom zostały wystawione mandaty za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Policjanci prowadzą dalsze czynności procesowe zmierzające do ustalenia pozostałych osób uczestniczących w bójce.

(KWP w Rzeszowie / pt)

 

Powrót na górę strony