Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali wyłudzając prawa do nieruchomości

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o szereg oszustw. To kolejne zatrzymania w związku z rozbiciem grupy prowadzącej przestępczy proceder polegający na wyłudzeniu od wielu osób praw do własności ich nieruchomości. Po przedstawieniu zarzutów zatrzymana 29-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwie osoby podejrzane o szereg oszustw polegających na wyłudzeniu od wielu osób praw do własności ich nieruchomości. Jest to kolejna realizacja wymierzona w rozbicie grupy przestępczej działającej na terenie województwa lubuskiego i na terenie kraju. Zatrzymane osoby to mieszkańcy województwa lubuskiego: 29-letnia kobieta oraz 40-letni mężczyzna.

Jak ustalili funkcjonariusze, przestępczy proceder był prowadzony od 2006 roku. Działania grupy ukierunkowane były na przede wszystkim na oszukiwanie osób w podeszłym wieku, uzależnionych bądź też mających ograniczoną zdolność do pojmowania podejmowanych czynności związanych z przekazaniem swoich mieszkań i domów innym osobom.

Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dokonania kilkunastu przestępstw przejęcia w sposób przestępczy nieruchomości na szkodę tych osób.

Na wniosek Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

W chwili obecnej w dalszym ciągu prowadzone są czynności mające na celu ustalenie wszystkich osób pokrzywdzonych. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony