Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone narkotyki, zatrzymani dilerzy

Data publikacji 05.11.2013

Prawie 500 porcji amfetaminy i około 100 porcji marihuany zabezpieczyli północnoprascy kryminalni w jednym z lokali znajdujących się na Pradze Północ w Warszawie. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego Tomasza D. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został objęty dozorem policyjnym. Z kolei policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego garażu i samochodu odnaleźli blisko 370g marihuany, ponad 40 g haszyszu, kilka tabletek extasy, 3 wagi elektroniczne oraz 2500 woreczków tzw. dealerek. Grozić mu może do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Warszawy interweniowali w jednym z lokali na Pradze Północ. W trakcie przeszukania mieszkania, które zajmował Tomasz D. policjanci ujawnili ukryte w szafkach narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 500 porcji amfetaminy i około 100 porcji marihuany. W tej sprawie Tomasz D. został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za posiadanie narkotyków.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy, po zebraniu materiału dowodowego, przekazali podejrzanego na przesłuchanie do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratora Tomasz D. został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających  zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Z kolei wczoraj rano policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 23 letniego mężczyznę. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że  trudni się on udzielaniem środków odurzających.  Policjanci przeszukali samochód 23-latka oraz wynajmowany przez niego garaż. Tam też odnaleźli narkotyki.

Zabezpieczono łącznie blisko 370 g marihuany, ponad 40 g haszyszu oraz kilka tabletek extasy. Z zabezpieczonej  ilości suszu ziela konopi sporządzić można ponad 1400 porcji dealerskich. Odnaleziono także 3 wagi elektroniczne oraz 2500 foliowych woreczków tzw. dealerek.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Młody Lublinianin w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Dwukrotnie karany był za posiadanie środków odurzających. To także osoba, która związana jest ze środowiskiem lubelskich pseudokibiców.
Tym razem zatrzymany odpowie za udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj 23-latek doprowadzony zostanie do prokuratury Rejonowej Lublin – Północ.

KSP, KWP w Lublinie / pt)

Powrót na górę strony