Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 90 tys. zł

Data publikacji 05.11.2013

Łącznie 140 kilogramów tytoniu oraz 200 sztuk papierosów bez akcyzy zarekwirowali policjanci z Wałbrzycha wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej. W wyniku podjętych działań zatrzymano trzech mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, którzy posiadali nielegalny towar. Straty Skarbu Państwa mogły w tym wypadku wynieść ponad 90 tysięcy złotych.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, podczas prowadzonych działań przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariuszy Izby Celnej, zatrzymano do kontroli trzy pojazdy, w których ujawniono i zabezpieczono łącznie 140 kilogramów tytoniu oraz 200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścicielami nielegalnego towaru okazali się trzej mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 36, 38 i 41 lat.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Zostali natychmiast zatrzymani i przekazani w ręce służby celnej. Przechwytując nielegalny tytoń funkcjonariusze udaremnili wprowadzenie go do obrotu i dzięki temu zapobiegli stratom szacowanym na ponad 90 tysięcy złotych, mogącym wyniknąć z uszczupleń podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa.

W świetle obowiązujących przepisów zatrzymanym grozi teraz kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu /pt)

Powrót na górę strony