Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA w rękach policjantów

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z czerskiego komisariatu zatrzymali wczoraj 36-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który wydał za nim niemiecki wymiar sprawiedliwości. O ewentualnej ekstradycji mieszkańca gminy Czersk do Niemiec zadecyduje Sąd Okręgowy w Słupsku.

Wczoraj przed południem policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Mieszkaniec gminy Czersk był poszukiwany w związku z podejrzeniem, że w okresie od maja do grudnia 2012 roku dopuścił się licznych przestępstw, między innymi kradzieży i włamań, na terenie Niemiec. To właśnie w tym kraju wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

36-latek spędził noc  policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej  w Słupsku, a na jej wniosek do sądu, który zadecyduje o jego ewentualnej ekstradycji do Niemiec.

Jeżeli mężczyzna zostanie wydany stronie niemieckiej, to przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości odpowie za popełnione przestępstwa i w oparciu o niemiecki system prawa zostanie mu wymierzona kara.

(KWP w Gdańśku / pt)

Powrót na górę strony