Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z powiatu polkowickiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Jak ustalili funkcjonariusze, poszkodowany najpierw wpuścił do mieszkania dwóch nastolatków, którzy chcieli w jego towarzystwie wypić alkohol. Następnie podejrzani wykorzystując chwilę nieuwagi 52-latka, ukradli kluczyki do jego samochodu, znaleźli auto na parkingu i odjechali. Po zatrzymaniu okazało się, że obaj nie posiadają prawa jazdy. Natomiast kryminalni z komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali sprawców kradzieży auta, które „zniknęło” we Włocławku. Włocławscy mundurowi przedstawili złodziejom zarzut kradzieży z włamaniem. Teraz może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 17 i 18-lat podejrzanych o kradzież samochodu.

Do zatrzymania doszło 3 października 2013 roku na terenie Polkowic. Policjanci mając informację od dyżurnego jednostki o skradzionej wcześniej osobowej Toyocie, podczas patrolu na jednej z ulic zauważyli poszukiwany pojazd. Natychmiast zatrzymali auto do kontroli. Po sprawdzeniu okazało się, że samochodem bez prawa jazdy poruszają się dwaj młodzi mężczyźni, którzy kilka godzin wcześniej byli w mieszkaniu właściciela auta. Dalsze ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły tylko przypuszczenia 52-letniego sąsiada zatrzymanych, że podejrzani po zabraniu kluczy z jego mieszkania z parkingu dokonali kradzieży samochodu.

Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia, a odzyskany przez policjantów pojazd o wartości ponad 24 tys. złotych wrócił do właściciela.

Teraz funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo przebieg i okoliczności tej sprawy.


***

Kilka dni temu do włocławskiej komendy zgłosiła się właścicielka seata toledo, która zgłosiła jego kradzież. Z ustaleń wynikało, że kobieta zaparkowała auto przy ul. Noakowskiego, a następnego dnia samochodu już tam nie było. Włocławscy policjanci podjęli działania i przekazali informacje innym jednostkom.

Już następnego dnia otrzymali sygnał od kolegów z komendy miejskiej w Bydgoszczy, że zatrzymali dwóch mężczyzn, prawdopodobnie sprawców kradzieży. Kryminalni w nocy w jednej z podbydgoskich miejscowości zauważyli jadące auta, na które „mieli oko”. Ich przypuszczenia, że samochodami mogą poruszać się złodzieje okazały się słuszne. Jeden z mężczyzn poruszał się skradzionym we Włocławku autem. Stan samochodu bezsprzecznie wskazywał na to, że został skradziony, miał wyrwaną stacyjkę.

Obaj mężczyźni w wieku 35 i 42 lat zostali zatrzymani. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Samochód został odzyskany i przekazany prawowitemu właścicielowi. Za to przestępstwo mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Bydgoszczy / mj)

Film Złodzieje samochodu zatrzymani

Opis filmu: kradzieże, przestępczość samochodowa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Złodzieje samochodu zatrzymani (format flv - rozmiar 5.01 MB)

Film Złodzieje samochodów zatrzymani

Opis filmu: kradzieże z włamaniem, przestępczość samochodowa

Pobierz plik Złodzieje samochodów zatrzymani (format mp4 - rozmiar 3.09 MB)

Powrót na górę strony