Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szkolą się w strzelaniu

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z poznańskich komisariatów szkolą się na strzelnicy. Instruktorzy prowadzą regularne zajęcia także z funkcjonariuszami innych jednostek i wydziałów. Na szkolenia doskonalące przeznaczono w tym roku ponad 250 tys. zł.

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto brali udział w szkoleniu strzeleckim. Na strzelnicy doskonalili swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią w różnych sytuacjach. Uczestnicy przechodzą zawsze szczegółowy instruktaż o zasadach bezpieczeństwa. Trenują potem dobywanie broni, celne strzelanie do kilku tarcz, wymianę magazynków. Strzelający przyjmują w trakcie treningu strzeleckiego różne pozycje zapewniające im bezpieczeństwo i ułatwiające posługiwanie się bronią.

Wielkopolscy policjanci regularnie uczestniczą w różnorakich szkoleniach. Po kursie podstawowym, w którym biorą udział wszyscy nowo przyjmowani funkcjonariusze, mogą oni podnosić swoje kwalifikacje także na kursach specjalistycznych. W tym roku w takich kursach wzięło udział 820 policjantów w całej Wielkopolski.

Przeprowadzono cykl szkoleń na poziomie lokalnym. Adresowane one były dla policjantów wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach. W szkoleniach tych brali udział między innymi technicy kryminalistyczni, policjanci SPAP, funkcjonariusze techniki operacyjnej, czy też kryminalni.

Instruktorzy Wydziału Kard i Szkolenia KWP w Poznaniu do organizacji szkoleń wykorzystują salę gimnastyczną, siłownię i salę sztuk walki. Jedną z ważniejszych umiejętności policjantów pełniących służbę patrolową to techniki interwencyjne. Dla tych funkcjonariuszy przygotowano program szkoleniowy obejmujący techniki fizyczne, używanie pałki TONFA i innych środków przymusu, bezpieczne zakładanie kajdanek, wchodzenie do pomieszczeń i poruszanie się po nich, zatrzymywanie i obezwładnianie osób znajdujących się w samochodach. W tym roku w tym szkoleniu wzięło udział ponad 1100 policjantów.

Dodatkowo funkcjonariusze z Wielkopolski uczestniczą w szkoleniach zagranicznych. W programie wzajemnych wizyt i wymiany doświadczeń z niemieckimi policjantami uczestniczy kilkudziesięcioosobowa grupa oficerów. W ostatnim czasie jeden z funkcjonariuszy kryminalnych wrócił z USA, gdzie brał udział w kursie Akademii FBI w Quanitico.

Galeria zdjęć >>

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony