Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabepieczyli blisko 2400 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 05.11.2013

Policjanci z Częstochowy zabezpieczyli blisko 2400 kg tytoniu w różnej postaci oraz linię do produkcji krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa, tylko z tytułu podatku akcyzowego szacowane są na kwotę ponad 1 miliona złotych. Zatrzymano czterech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z produkcją nielegalnego tytoniu. Przy jednym z zatrzymanych, śledczy ujawnili nielegalną amunicję, a u innego częstochowianina amfetaminę.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu częstochowskiej komendy miejskiej zatrzymali w miniony weekend czterech mieszkańców Częstochowy i powiatu myszkowskiego podejrzanych o nielegalny wyrób tytoniu. W czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych posesji na ulicy Spornej w Częstochowie, śledczy ujawnili linię produkcyjną do wytwarzania krajanki tytoniowej oraz tytoń w ilości prawie 2400 kilogramów. Jak ustalono, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego szacuje się na ponad milion złotych. W tej sprawie zarzuty przestępstwa akcyzowego usłyszeli dwaj bracia w wieku 32 i 29 lat.

Dalsze czynności policjantów pozwoliły na przedstawienie zarzutu posiadania środków odurzających 44-letniemu mieszkańcowi Częstochowy, u którego funkcjonariusze zabezpieczyli 4 gramy amfetaminy. Dodatkowo, w trakcie przeszukania mieszkania czwartego z zatrzymanych, 45-letniego mieszkańca powiatu myszkowskiego, policjanci ujawnili 48 sztuk nielegalnej amunicji, a w jego samochodzie kolejne 20 kilogramów krajanki tytoniowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnego posiadania amunicji, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony