Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za nielegalny arsenał

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania przechowywał materiały wybuchowe oraz amunicję. Podczas zabezpieczania niebezpiecznych przedmiotów konieczna była ewakuacja ponad 100 osób. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu sąd aresztował Marka G. na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 28 października 2013 roku w Międzyrzeczu. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu podczas działań operacyjnych ustalili, że mieszkaniec jednego z domów, w swoim budynku gospodarczym, może przechowywać, gromadzić materiały wybuchowe. Ich ustalenia potwierdziły się. Podczas przeszukania policjanci ujawnili różnego rodzaju pociski oraz substancje chemiczne. Z uwagi na duże pole rażenia, zaszła konieczność ewakuowania mieszkańców pobliskich budynków mieszkalnych - w sumie ponad 100 osób. Konieczne było również zamknięcie części ulicy Waszkiewicza oraz Reymonta.

Podczas kilkugodzinnych działań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju amunicji, zapalniki, lonty oraz substancje chemiczne. Wszystkie niebezpieczne przedmioty zostały zabezpieczone i przesłane do badań.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna pracował poza terenem kraju, do przesłuchania właściciela niebezpiecznych, wybuchowych przedmiotów doszło w czwartek 31 października, po tym jak sam się zgłosił na Policję. Mężczyzna twierdził, że zbierał te materiały w celach kolekcjonerskich i jest pirotechnikiem amatorem.

Policjanci ustalają osoby, od których Marek G. kupował materiały wybuchowe oraz broń i amunicję. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za nielegalne posiadanie, gromadzenie materiałów wybuchowych mężczyźnie może grozić kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / pt)

 

Powrót na górę strony