Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano kierowcę, który potrącił dwie kobiety i uciekł z miejsca wypadku

Data publikacji 06.11.2013

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 21-latek. Sprawca potrącił dwie kobiety na przejściu dla pieszych. Został zatrzymany przez policjantów z Wałbrzycha. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali sprawcę wypadku drogowego i potrącenia dwóch osób na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem, na przejściu dla pieszych, nieopodal ronda przy jednym z hipermarketów w Wałbrzychu. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Astra nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącym przez oznakowane przejście dla pieszych dwóm starszym kobietom, potrącając je i powodując dotkliwe obrażenia. Po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca wypadku.

Policjanci z Wałbrzycha po otrzymaniu informacji o zaistniałym zdarzeniu natychmiast podjęli za sprawcą pościg. Samochód, którym potrącono obie panie, policjanci odnaleźli porzucony w dzielnicy Lubiechów. Kierowca pojazdu zdążył zbiec. Obie potrącone kobiety w wieku 78 i 82 lat trafiły do szpitala, gdzie zostały hospitalizowane.

Dzięki informacjom przekazanym przez świadków zdarzenia policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj został przesłuchany i usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony