Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Te narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 06.11.2013

Dzierżoniowscy policjanci przejęli i zabezpieczyli 300 porcji marihuany oraz 10 porcji amfetaminy. W tej sprawie zatrzymali również dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie tych środków odurzających. 20- i 21-latek usłyszeli już zarzuty. Młodszy, który usłyszał również zarzut handlu narkotykami został objęty policyjnym dozorem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, przy których ujawnili spore ilości narkotyków. Do zatrzymania doszło na terenie Dzierżoniowa.

Policjanci w trakcie patrolu Osiedla Makowego zobaczyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na ich widok próbowali się oddalić. W trakcie ich legitymowania funkcjonariusze ujawnili trzy woreczki z zawartością marihuany. Policjanci przeszukali również mieszkania należące do zatrzymanych. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 300 porcji marihuany i ponad 10 porcji amfetaminy. Mężczyźni zostali już przesłuchani, gdzie usłyszeli zarzuty za posiadanie narkotyków. Młodszy, który usłyszał również zarzut handlu narkotykami został objęty policyjnym dozorem.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności w tej sprawie. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły środki odurzające, a także jaka była skala udzielania narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

 

Powrót na górę strony