Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 06.11.2013

Funkcjonariusze polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali mężczyznę w wieku 20 lat podejrzanego o uprawę i posiadanie środków odurzających. Policjanci w pomieszczeniach należących do mężczyzny znaleźli ponad 1000 porcji marihuany.

5 listopada 2013 roku policjanci z polsko – niemieckiej grupy NYSA prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uprawę i posiadanie środków odurzających. Zatrzymany to, 20-letni mieszkaniec Pieńska.

W pomieszczeniach gospodarczych, na poddaszu policjanci znaleźli wysuszone krzaki konopi, a dalsze przeszukania doprowadziły do znalezienia wiadra z suszem roślinnym. Po badaniach przeprowadzonych przez specjalistów okazało się, że jest to marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1000 porcji tego narkotyku.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany zajmował się również handlem.

Przypomnijmy, że za uprawę i posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / pt)

Powrót na górę strony