Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali narkotyki - zostali zatrzymani

Data publikacji 07.11.2013

Bocheńska Policja zatrzymała dwie osoby podejrzane o posiadanie, uprawę oraz udzielanie środków narkotycznych. Przynajmniej jeden z "klientów" po zażyciu narkotyku został odwieziony do szpitala z objawami silnego zatrucia organizmu. Zatrzymanym grozi kara łączna do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni realizując czynności operacyjno-wykrywcze na terenie jednej z posesji w miejscowości Wolica, ujawnili uprawę konopi indyjskich. Uprawa ta prowadzona była przy pomocy specjalistycznej aparatury, m.in. lamp oświetlających rośliny. Podczas prowadzonych czynności policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości suszu marihuany o  łącznej wadze ponad pół kilograma. Na terenie posesji ujawniono również menzurki, kwas siarkowy i inne czynniki chemiczne, które mogą mieć związek z produkcją narkotyków.

W związku z ujawnieniem środków narkotycznych funkcjonariusze bocheńskiej policji zatrzymali dwóch 19-letnich mężczyzn, którzy oprócz tego, że uprawiali marihuanę oraz posiadali narkotyki, to podejrzani są również o udzielanie narkotyków nieletnim dziewczynom, z których jedna po zażyciu narkotyku została odwieziona do Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu z objawami silnego zatrucia organizmu.

Mężczyźni po osadzeniu w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Bochni, gdzie usłyszeli już zarzuty uprawy, posiadania, oraz udzielania środków odurzających. W związku z przestępstwami skodyfikowanymi w treści Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii tj. uprawa marihuany, posiadanie narkotyków oraz udzielanie narkotyków nieletnim, jakich dopuścili się dwaj mężczyźni, grozi im kara łączna do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / pt)

Powrót na górę strony