Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszywali się pod oficerów CBŚ

Data publikacji 07.11.2013

Zawierciańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podszywając się pod oficerów Centralnego Biura Śledczego, usiłowali oszukać 51-letnią kobietę. Mężczyźni, w zamian za „polubowne załatwienie sprawy” rzekomego posiadania narkotyków i uniknięcia odpowiedzialności karnej przez jej syna, zażądali 4 tysięcy złotych. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im 8-letni pobyt w więzieniu.

W poniedziałek policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Zawierciu zatrzymali na tzw. gorącym uczynku dwóch oszustów. Sprawcy zadzwonili do 51-letniej mieszkanki Zawiercia, podając się za oficerów Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni, w zamian za „polubowne załatwienie sprawy” rzekomego posiadania narkotyków i uniknięcia odpowiedzialności karnej przez jej syna, zażądali 4 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali jednego z przestępców na stacji paliw w Zawierciu, gdzie miało dojść do przekazania pieniędzy. Kilkanaście minut później zatrzymano również jego wspólnika. Oszuści to 29 i 36-letni mieszkańcy gminy Ogrodzieniec. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj prokurator w prowadzonym śledztwie przedstawił im zarzuty. Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia. Wobec jednego z nich zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(KWP w Katowicach / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.53 MB)

Powrót na górę strony