Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzali narkotyki w zakładzie karnym

Data publikacji 07.11.2013

Trwa śledztwo związane z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej rozprowadzającej narkotyki w zakładzie karnym w Płocku. Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP zatrzymali kolejne osoby, w tym funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy umożliwiali prowadzenie przestępczego procederu.

Śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim, dotyczy trwającej od ok. 3 lat, przestępczej działalności siatki dilerskiej rozprowadzającej amfetaminę i marihuanę wśród osób skazanych. Szacuje się, że w tym czasie członkowie grupy sprzedali 6 kilogramów narkotyków. Ceny wynosiły nawet 150 złotych za porcję i trzykrotnie przewyższały stawki obowiązujące poza zakładem karnym. Ustalenia wskazują, że te same osoby rozprowadzały w więzieniu alkohol.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie nastąpiły w połowie października br. Wówczas policjanci Zarządu w Radomiu CBŚ KGP oraz Głównego Inspektoratu Służby Więziennej wkroczyli na teren zakładu karnego i zupełnie zaskoczyli 7 osadzonych, którzy zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Tego samego dnia zatrzymano dwie inne osoby spoza więzienia. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu znacznymi ilościami środków odurzających.

Teraz na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci zatrzymali kolejne osoby. Kolejnego z więźniów, dwóch funkcjonariuszy Służby Więziennej i jednego emerytowanego funkcjonariusza SW. Osadzony usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Został tymczasowo aresztowany do tego śledztwa. Tak jak i inni aresztowani więźniowie, nie wrócił już do tego samego zakładu karnego - został osadzony w innym areszcie.

Jeden z funkcjonariuszy SW usłyszał w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu środkami odurzającymi i przekroczenia uprawnień.

Drugi funkcjonariusz SW jak i emerytowany funkcjonariusz tek formacji usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień. Cała trójka została objęta policyjnymi dozorami, a czynni funkcjonariusze dodatkowo zawieszeni w wykonywaniu swoich służbowych obowiązków. Sprawa jest nadal rozwojowa.

(KWP w Radomiu / pt)

 

Powrót na górę strony