Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawców napadu na bar

Data publikacji 07.11.2013

Sulęcińscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dokonali rozboju na właścicielu baru. Łupem przestępców padł laptop, pieniądze, dokumenty oraz bransoleta. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, sąd zastosował wobec całej trójki tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę /02.11./ w Torzymiu. Po 19 dyżurny KPP w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie, że w jednym z barów doszło do napadu i kradzieży. Na miejsce udali się policjanci wydziału prewencji oraz służby kryminalne. Z relacji zgłaszającego wynikało, że do lokalu weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy używając przemocy przewrócili pokrzywdzonego na podłogę, a następnie skrępowali mu ręce i nogi taśmą. Po doprowadzeniu do stanu bezbronności zabrali mężczyźnie bransoletę, laptopa, portfel z dokumentami oraz pieniądze w kwocie około 800 złotych i opuścili bar.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwanie sprawców rozboju. Doświadczenie i doskonała wiedza policjantów przyniosła wkrótce rezultaty. Niespełna godzinę później doszło do ustalenia sprawców rozboju. W jednym z mieszkań w Torzymiu funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn w wieku 24 i 41 lat oraz 33-letnią kobietę, która jak się okazało, współdziałała ze sprawcami. W czasie przeszukania pomieszczeń policjanci odnaleźli zrabowane przedmioty oraz gotówkę.

Zatrzymani przyznali się do popełnienia przestępstwa. Jak się okazało, starszy z mężczyzn poszukiwany był listem gończym do odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności. W poniedziałek /04.11./ policjanci Wydziału Kryminalnego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.

Podejrzanym za przestępstwo którego sie dopuścili grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony