Sierż. Ilona Działa wywalczyła srebro na Mistrzostwach Świata w Taekwondo

Sierż. Ilona Działa, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, podczas XVIII Mistrzostw Świata w Taekwondo, które odbyły się w Benidorm w Hiszpanii, zdobyła srebrny medal w walkach w kategorii do 56 kg. Drużyna kobiet, w skład której weszła Ilona Działa, została najlepszą drużyną kobiecą mistrzostw zdobywając złoto. W 2011 roku Ilona Działa zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

W ostatnich dniach października 2013 roku w Hiszpańskim Benidorm odbyły się XVIII Mistrzostwa Świata Taekwon-Do ITF Seniorów i Juniorów. W imprezie wzięło udział 1042 zawodników, w tym 623 seniorów i 419 juniorów reprezentujących łącznie 55 państw. Jedną z zawodniczek reprezentujących nasz kraj była policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, sierż. Ilona Działa.

Policjantka  na co dzień pełni służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. W 2011 roku Ilona Działa zdobyła tytuł  Mistrzyni Świata. I tym razem miała duży wkład w sukces reprezentacji Polski. Indywidualnie wywalczyła srebrny medal w walkach w kategorii do 56 kg. Drużyna kobiet, w skład której weszła Ilona Działa, została najlepszą drużyną kobiecą mistrzostw zdobywając złoto.

Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 27 medali, w tym 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska uplasowała się na pierwszej pozycji po raz czwarty w historii Mistrzostw. Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego Taekwon-Do ITF na Świecie. Reprezentanci Polski – seniorki, seniorzy i juniorzy - zostali najlepszymi drużynami Mistrzostw Świata. Polska została wybrana najlepszą reprezentacją w kategorii seniorów.
Naszej koleżance gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.