Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę, który zaczepiał nieletnich podając się za 15-latkę

Data publikacji 07.11.2013

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 36-latka, który korzystając z Internetu w jednej z kawiarenek zalogował się na portal społecznościowy i podając się za 15-latkę zaczepiał 14-letnich chłopców. W zamian za pieniądze proponował dzieciom seks i namawiał je do przesłania swoich zdjęć o charakterze pornograficznym. Mężczyzn usłyszał już zarzut z art. 202 § 4a kodeksu karnego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednej z kawiarenek internetowych w centrum miasta. Do lokalu przyszedł mężczyzna, który od samego początku wzbudził podejrzenia obsługi. 36-latek poprosił o stanowisko w ustronnym miejscu. Otrzymał takie, jednak po pewnym czasie wrócił i zasugerował pracownikowi kawiarenki zmianę komputera na inny, stojący w jeszcze bardziej dyskretnym miejscu.

Jak wynika z ustaleń prowadzących sprawę śródmiejskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, mężczyzna zalogował się na jeden z portali społecznościowych podając się za 15-letnią Patrycję. Szukał kontaktu z 14, 15-letnimi chłopcami. W zamian za pieniądze proponował seks i namawiał dzieci do przesłania zdjęć z intymnymi częściami ciała. Kiedy na jego zaczepki odpowiadali chłopcy w innym wieku odpisywał im, że są za starzy.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę w chwili, kiedy opuszczał kawiarenkę. Był kompletnie zaskoczony tą sytuacją.

Śledczy zabezpieczyli zarówno treść korespondencji z kawiarenki internetowej jak i komputery z mieszkania 36-latka, które do celów procesowych zostaną zbadane przez biegłych. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 202 § 4a kodeksu karnego, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rodziców i opiekunów prawnych o stałą kontrolę stron internetowych, z których korzystają dzieci oraz kontrolę treści prowadzonej korespondencji jak i osób, z którymi kontaktują się w sieci.

(KSP / mw)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.3 MB)

Powrót na górę strony