Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prysnął gazem w twarz kuriera i zabrał przesyłkę

Data publikacji 07.11.2013

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na pracowniku firmy kurierskiej. Napastnik prysnął gazem w twarz kuriera i ukradł paczkę. 29-latek został tymczasowo aresztowany. Okazało się, że w przesyłce były zamówione przez niego nasiona konopi.

Do rozboju doszło pod koniec kwietnia br. Policjanci ustalili, że sprawca zamówił przez Internet paczkę z nasionami konopi. Przy zamówieniu podał fałszywe nazwisko i adres. Przesyłka miała być dostarczona przez firmę kurierską. W dniu jej odbioru kontaktował się telefonicznie z kurierem. Nie chciał, aby przyjeżdżał na podany w zamówieniu adres. Umówił się z nim na terenie Wólki Tanewskiej twierdząc, że właśnie pieszo wraca z pracy. Pracownik firmy kurierskiej spotkał się z mężczyzną. W trakcie przekazywania paczki sprawca sięgnął do kieszeni. Kurier był przekonany, że chciał wyjąć pieniądze, jednak ten zamiast pieniędzy wyciągnął gaz i prysnął nim kurierowi w twarz. Zabrał przesyłkę wartą 4550 złotych i uciekł.

Poszkodowany nie znał sprawcy. Podał Policji jedynie jego rysopis. Przez kilka miesięcy niżańscy funkcjonariusze przesłuchali wielu świadków w tej sprawie. Pod koniec października wykonywane czynności pozwoliły na ustalenie sprawcy. W związku z rozbojem policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zarzecza.

W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli pudełko po butach z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Przyznał się do rozboju na kurierze. Wobec sprawcy został zastosowany tymczasowy areszt.

(KWP w Rzeszowie / pt)

Powrót na górę strony