Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego człowieka

Data publikacji 08.11.2013

Dzięki szybkiej i odważnej akcji głogowskich policjantów udało się uratować życie 92-letniego głogowianina, który tonął w nurtach Odry. Szczególną odwagą wykazał się sierżant sztabowy Krystian Biegajło, który nie wahając się wskoczył do rzeki. Jego trzech kolegów wchodząc do wody asekurowało go i pomagało wyciągać tonącego mężczyznę.

Wczoraj rano, około godziny 8.40, dzięki telefonicznemu zgłoszeniu otrzymanemu od 16-letniego ucznia szkoły średniej, głogowscy policjanci z Wydziału Prewencji podjęli natychmiastową akcję i uratowali życie 92-letniemu mieszkańcowi Głogowa, który tonął w Odrze.

Policjanci widząc mężczyznę, dryfującego szybko z nurtem rzeki, nie tracili czasu i nie czekając na będących już w drodze strażaków, rozpoczęli akcje ratunkową. Szczególną odwagą wykazał się sierżant sztabowy Krystian Biegajło, który jako pierwszy skoczył do wody i wpływając w jej główny nurt, holował tonącego mężczyznę do brzegu.

Jego trzej koledzy aktywnie pomagali mu w wodzie w akcji ratunkowej. Mężczyzna wyziębiony, ale przytomny, został przewieziony do szpitala w Głogowie. Policjanci ustalają, co było przyczyną tego, że znalazł się on w nurtach rzeki.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Powrót na górę strony