Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za narkotyki

Data publikacji 08.11.2013

Zabezpieczone ponad pół kilograma amfetaminy, dwie elektroniczne wagi, młynki do mielenia narkotyków i woreczki do ich pakowania, zatrzymanych dwóch mieszkańców Gryfina w wieku 28 i 36 lat. To efekt wspólnych działań policjantów z Komend Powiatowych Policji w Pyrzycach, Gryfinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i Centralnego Biura Śledczego w Szczecinie.

Policyjne działania prowadzone były na terenie powiatów pyrzyckiego i gryfińskiego. Ich celem było zatrzymanie grupy osób trudniących się przestępczym procederem na terenie obu powiatów. Już o 6.00 rano policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań. W jednym z nich w trakcie przeszukania mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy, elektroniczne wagi oraz młynki do mielenia narkotyków. Zatrzymali też 36-letniego właściciela mieszkania. W tym samym czasie w innym miejscu policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. W trakcie jego przeszukania ujawnili 10 woreczków strunowych wypełnionych amfetaminą.

Obaj mężczyźni po zatrzymaniu umieszczeni zostali w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty związane z posiadaniem narkotyków, w tym starszy z nich – posiadania ich znacznej ilości. W trakcie przesłuchań przyznali się do zarzucanych im przestępstw. W środę Prokurator Rejonowy w Gryfinie zastosował wobec 28-latka dozór policyjny. O dalszym losie drugiego z podejrzanych w dniu wczorajszym zadecydował Sąd Rejonowy w Gryfinie aresztując 36-latka na okres 3 miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków przewiduje karę do 3 lat, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony