Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seria włamań przerwana

Data publikacji 08.11.2013

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 18 do 22 lat. Zatrzymani to m.in. mieszkańcy województw podkarpackiego i wielkopolskiego. Wczoraj podejrzani usłyszeli 13 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań do mieszkań, jedna z kobiet odpowiadać będzie za paserstwo. Do przestępstw doszło w okresie od września do października bieżącego roku na terenie województw: lubelskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na kwotę ponad 100 tys. zł. Policjanci w trakcie przeszukań odzyskali szereg zrabowanych przedmiotów min. złotą i srebrną biżuterię, sprzęt komputerowy, aparaty fotograficzne. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy.

Do zatrzymania doszło w miniona środę. Punktualnie o godz. 6:00 policjanci z KMP w Lublinie wspierani przez zamojskich funkcjonariuszy weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Zamościu. Z ustaleń policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie wynikało, że dom wynajmowany jest przez czworo młodych ludzi podejrzewanych o szereg kradzieży z włamaniem do mieszkań.  

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat oraz ich dwie znajome w wieku 18 i 19 lat. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do lubelskiej komendy.

Jak ustalili policjanci zatrzymani mają na swoim koncie szereg kradzieży i włamań do mieszkań. Do przestępstw tych doszło od września do października br. na terenie województw lubelskiego, podkarpackiego i wielkopolskiego. Sprawcy dostawali się do domów jednorodzinnych, gdy domowników nie było, wchodzili przez okna lub drzwi balkonowe. Zabierali wszystka, co stanowiło wartość i co szybko mogli sprzedać. Podczas prowadzonej realizacji policjanci odzyskali szereg zrabowanego mienia m.in. złotą i srebrną biżuterię, sprzęt komputerowy, aparaty fotograficzne, telefony, konsole do gier.

Na tym etapie prowadzonego postępowania straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są kwotę ponad 100 tys. zł.

Wczoraj zatrzymani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Mężczyznom oraz jednej z kobiet przedstawiono 13 zarzutów. Dotyczą on usiłowania włamania, kradzieży i kradzieży z włamaniem. 18-letnia mieszkanka Przemyśla odpowiadać będzie za paserstwo. Dwójka z podejrzanych w przeszłości wchodziła już w konflikt z prawem 19-letnia Angelika R. odpowiadała za kradzieże z kolei 21-letni Marek Z. za przestępstwa przeciwko mieniu, za które był już karany, 3 lata przesiedział w Zakładzie Karnym.

Jak mówią policjanci sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Policjanci analizują zgłoszenia o włamaniach, do których doszło na terenie naszego województwa.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / pt)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.68 MB)

Powrót na górę strony