Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie za działania na rzecz ochrony środowiska

Data publikacji 08.11.2013

Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu została wyróżniona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za największą liczbę umów w czasie jego 20-letniej działalności w ramach dziedziny Ochrona Atmosfery.

WFOŚiGW w Warszawie stanowi część ogólnopolskiego, unikalnego na światową skalę, systemu finansowania ochrony środowiska. Jego misją jest zrównoważone gospodarowanie zasobami naturalnymi, a podstawowym narzędziem - stabilne i efektywne wspieranie przedsięwzięć proekologicznych.

Siódmego listopada w trakcie spotkania podsumowującego 20-letnią działalność Funduszu odbywającego się pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa zostały zaprezentowane efekty działalności w każdej dziedzinie.

Podczas uroczystości zostały wręczone okolicznościowe statuetki dla wnioskodawców, którzy dzięki pieniądzom z Funduszu mogą realizować różnorodne zadania proekologicznie na terenie Mazowsza. Jedno z takich wyróżnień zostało przekazanych Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu za największą liczbę umów z WFOŚiGW w czasie jego 20-letniej działalności w ramach dziedziny Ochrona Atmosfery.

Już od lat 90-tych, KWP zs. w Radomiu wykorzystuje dotacje WFOŚiGW. Dzięki takiemu wsparciu, za przekazywane środki prowadzone są termomodernizacje budynków garnizonu mazowieckiego, jak również montowane są solary do podgrzewania ciepłej wody czy zestawy termostatyczne. Tylko w 2013 roku kwota dotacji wynosi ponad 690 tys. złotych.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony