Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca i jego pasażerka w 6 miesiącu ciąży oraz nietrzeźwa "opiekunka"

Data publikacji 08.11.2013

Nietrzeźwy kierowca, nietrzeźwa kobieta w 6 miesiącu ciąży i nietrzeźwa kobieta opiekująca się czwórką dzieci, to efekt ustaleń przeprowadzonych w wyniku kontroli i późniejszej interwencji, podjętych przez policjantów z powiatu strzelińskiego. U kierowcy i pasażerki będącej w ciąży, do której wezwano pogotowie, przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało około 2 promili. Nietrzeźwa „opiekunka” miała natomiast około 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ze strzelińskiej komendy powiatowej prowadząc w nocy działania kontrolne zatrzymali na terenie gminy Wiązów samochód, którego kierowca, jak się okazało był pijany. U 50 – letniego mężczyzny, przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna w tym stanie wiózł 28 – letnią kobietę, jak wynika z jej oświadczenia, będącą w 6 miesiącu ciąży, która też była nietrzeźwa - u niej badanie wykazało ponad 2 promile. Z uwagi na powyższą sytuację na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe.

Funkcjonariusze pojechali także do miejsca zamieszkania kobiety. Tam zastali jej krewną, która opiekowała się czwórką dzieci w wieku od 4 do 10 lat. Problem w tym, że krewna także była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej około 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dzieci zostały przekazane pod opiekę babci.

Zarówno pijany kierowca, jak i kobieta opiekująca się dziećmi, za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. 

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony