Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymanie w sprawie ciężkiego pobicia

Data publikacji 08.11.2013

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z świętokrzyskimi kryminalnymi zatrzymali 2 mężczyzn podejrzewanych o brutalne pobicie 35- latka, do którego doszło w sierpniu tego roku pod jednym z lokali w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sprawcy utożsamiani są ze środowiskiem pseudokibiców jednej z drużyn piłkarskich. Za przestępstwo, którego się dopuścili, zatrzymanym może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sierpniu tego roku przed dyskoteką na jednym z osiedli w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przed jednym z lokali został brutalnie pobity 35-letni mieszkaniec miasta. Kilkunastu podejrzanych używając m.in. pałek teleskopowych i butelek przez kilkanaście minut biło mężczyznę po całym ciele. Pokrzywdzony doznał bardzo poważnych obrażeń, przede wszystkim głowy, a także całego tułowia. Trafił do szpitala, gdzie długo był hospitalizowany. Jego stan był bardzo ciężki, miał kilkanaście szwów na głowie.

Bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 25, 33 i 34 lat.

W tej sprawie wszczęto śledztwo przez prokuratorów z Ostrowca Świętokrzyskiego, a w sprawę zaangażowali się policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Ich skrupulatna praca pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie kolejnych osób biorących udział w pobiciu mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wczoraj rano w swoich mieszkaniach zatrzymani zostali 23 i 29-letni mężczyźni. Obaj byli już wcześniej notowani. Są to osoby ściśle związane ze środowiskiem pseudokibiców jednej z miejskich drużyn piłkarskich. Za przestępstwo, którego się dopuścili, może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kolejnych sprawców.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Film Kolejne zatrzymanie w sprawie ciężkiego pobicia

Opis filmu: CBŚ, zatrzymania, pobicia

Pobierz plik Kolejne zatrzymanie w sprawie ciężkiego pobicia (format mp4 - rozmiar 6.61 MB)

Powrót na górę strony