Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w ambulansie

Data publikacji 08.11.2013

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden przewoził karetką papierosy bez polskich znaków akcyzy, drugi chcą uratować siebie i kolegę od odpowiedzialności karnej usiłował przekupić funkcjonariuszy proponując 6 tys. zł łapówki. Po przesłuchaniu zostaną podjęte decyzje w sprawie obu zatrzymanych.

8 listopada 2013 roku po północy przypadkowy świadek przekazał dyżurnemu rawskiej policji niepokojącą informację. W miejscowości Zakrzew, w gminie Biała Rawska, w rowie stał zakopany w błocie ambulans. Na miejsce pojechali policjanci, którzy postanowili sprawdzić czy nie jest potrzebna pomoc. Zauważyli zakopanego na grząskim poboczu drogi fiata ducato wyglądającego dokładnie jak karetka. Samochód był zamknięty. Kiedy oświetlili go latarką zobaczyli wewnątrz kartony papierosów, jak się okazało bez polskich znaków akcyzy.

W tym czasie  podjechała  toyota avensis. Kierujący  podszedł do policjantów i poinformował, że organizuje właśnie dla znajomego pomoc w wyciągnięciu pojazdu. Po chwili z pobliskich zarośli wyszedł inny mężczyzna i oświadczył, że jest kierowcą karetki. Policjanci, nie mówiąc nic o zauważonych papierosach, wylegitymowali obie osoby, zbadali stan trzeźwości, jednocześnie oczekując na drugi patrol. W tym czasie 45-letni kierujący toyotą zaproponował policjantom 4 a później 6 tysięcy złotych w zamian za puszczenie całej sytuacji w niepamięć. Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Warszawy w wieku 45 i 55 lat.

Wstępne oględziny karetki pozwoliły oszacować, że znajduje się w niej około 20.000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość rynkową w hurcie określić można na 140.000 złotych. Podejrzewani noc spędzili w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostaną podjęte decyzje w ich sprawie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony