Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Flaga ONZ na Stadionie Narodowym

Moment oficjalnego podniesienia flagi ONZ oraz polskiej flagi narodowej na Stadionie Narodowym w sobotę 9 listopada 2013 r. to także moment przejęcia nadzoru nad bezpieczeństwem konferencji klimatycznej COP19 przez siły ONZ. Jest to jednocześnie symbol gotowości organizacyjnej służb do rozpoczęcia konferencji.

Oficjalne przejęcie nadzoru nad bezpieczeństwem konferencji klimatycznej COP19 w Warszawie, odbywającej się na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie, odbyło się 9  listopada 2013 roku o godzinie 8.00. Symbolem jest podniesienie flagi Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz polskiej flagi narodowej na maszty.

W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa służb bezpieczeństwa ONZ oraz polskiej Policji. Uroczyste podniesienie obu flag symbolizuje gotowość organizacyjną do oficjalnego rozpoczęcia szczytu klimatycznego.

Ceremonia podniesienia flag jest pewnego rodzaju tradycją, związaną z organizacją konferencji. Zgodnie z nią, na czas obrad, odpowiedzialność za obiekty w strefie eksterytorialnej przejmuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Kilkudziesięciu oficerów ONZ w umundurowaniu służbowym będzie dbało o bezpieczeństwo i spokojny przebieg konferencji.

gp

foto. Paweł Ostaszewski

 

 

Powrót na górę strony